Siirry sisältöön

Jäsenyysasiaa uusien sääntöjen astuttua voimaan

Säännöt päivitetty
Juoksutoimikunnan kokoonpanoa päivitetty
Hallitus tiedottaa.
 
PRH on hyväksynyt uudet säännöt, jotka ovat astuneet voimaan
heti hyväksymispäivänä 24.10.2022.
 
Yhdistyksellä on tältä vuodelta jäsenmaksunsa maksamatta jättäneitä, yhdistyksestä eroamattomia jäseniä yhteensä 36.
 
Uusien sääntöjen mukaan edellä mainitut jäsenet katsotaan näin ollen eronneiksi ja heiltä poistuvat sen myötä kaikki jäsenetuudet (mm. lehti, yhdistyksen FB -ryhmän jäsenyys ja kotisivujen jäsenosio, terveystarkastusten tuet, yhdistyksen järjestämien näyttelyiden halvemmat ilmoittautumishinnat).
 
Tällaisia jäseniä on 30 varsinaista jäsentä ja 6 perhejäsentä.
 
Hyvän tahdon eleenä hallitus on päättänyt antaa jäsenmaksunsa laiminlyönneille maksuaikaa tämän kuun (lokakuu 2022) loppuun asti. Jos jäsenmaksua ei ole suoritettu tähän mennessä hallitus katsoo, että nämä henkilöt ovat eronneet yhdistyksestä ja heidän kaikki jäsenetuudet poistetaan 1.11.2022.